Rada Doradcza Klientów Otodom

Krzysztof Butowski 18 grudnia 2018

Grupa Olx, zarządzająca marką Otodom, jednego z wiodących serwisów nieruchomości, powołała grupę pośredników nieruchomości w celu polepszenia swoich usług.

Ciało doradcze

Grupa 12 pośredników nieruchomości z całego kraju, z niebanalnym doświadczeniem w branży zebrała się w grudniowy, poniedziałkowy poranek w Warszawie w hotelu Intercontinental w Warszawie, żeby porozmawiać o wyzwaniach rynku obrotu nieruchomości w Polsce. Grupa ta, wybrana spośród ponad 100 kandydatów, na zaproszenie organizatora, przez niemal cały dzień rozmawiała o sposobach wyłonienia najlepszych z branży, spośród szerokiego grona osób, zajmujących się tą profesją.

Pierwsze spotkanie Rady Doradczej

Rada Doradcza Klientów Otodom

Rynek nieruchomości
Już w praktyce, w trakcie warsztatów okazało się, że każdy z zaproszonych gości posiada inny zestaw własnych doświadczeń, co świadczyć może o zróżnicowaniu rynku pośrednictwa nieruchomości w naszym kraju. Każdy region, każde miasto musi się na co dzień zmierzyć z innymi problemami. Ze względu na szeroki wachlarz problemów, niespójne ustawodawstwo i bardzo wymagające potrzeby klientów, każdy z grona zaproszonych wypracował inny zestaw kompetencji, dzięki którym jest widoczny, a przez to skuteczny na swoim lokalnym rynku pośrednictwa nieruchomości. Otodom postanowił, że zbierze te doświadczenia, aby w perspektywie czasu docenić je i nagrodzić.

Pośrednik nieruchomości
Po całym dniu pracy w grupach okazuje się, że pośrednictwo nieruchomości to szeroki, nie do końca zamknięty katalog umiejętności miękkich i twardych. Są one wykorzystywane do ciężkiej, mozolnej ale często bardzo satysfakcjonującej pracy, jakim jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami.
Jestem szczęśliwym uczestnikiem Rady Doradców Klientów Otodom i biorę w niej udział zaznaczając swoją obecność i wnosząc mój wkład i doświadczenie w temacie jeszcze lepszej obsługi moich klientów w pośrednictwo nieruchomości w mieście Toruń i regionie.